V medvedjem Brdu smo vsi lepo spali. Drugi razred opazoval je živali. Tretji razred  je obiskal žago in delal lesene umetnine. Imeli lepe bomo spomine, saj nas je gospod ravnatelj obiskal, nas sladko obdaroval. Po kosilu opazovali smo vreme, megla siva, bila nam je v breme. Vremensko nas je nosilo, ko pojedli smo kosilo. V tretjem razredu učne ure lepega vedenja smo imeli, ker delali smo, kar ne bi smeli. Potem pa še Cankarjevo tekmovanje, za tiste, ki jim veliko pomeni znanje. Drugošolci so se orientirali, zemljevid Medvedkove poti kreirali. Po večerji pa so bile »Male sive« celice na preizkusu znanja in spomina. Zmagala je tretja skupina.

Sedaj pa se ob devetih zvečer iz sob  še sliši vrisk in smeh naših doživetij in dognanj, ali bližamo, bližamo  se svetu sanj.

»Poročile« smo za vas pripravili: drugošolci, tretješolci in učiteljice (Marija, Nataša in Marjeta).