Na zadnji šolski dan v starem letu smo imeli prireditev ob praznikih, ki so nas popeljali na počitnice. Božič nas razveseljuje z drugim dobrim možem. Na dan, 26. decembra smo obeležili praznik, dan samostojnosti, ki je tudi dela prost dan. Praznik praznujemo od leta 2005. Učenke 5. b razreda so povezovale prireditev. Dobro jim je šlo, kajne? Prvošolci niso kar tako. Nastopili so  s pesmico Modrijan in Zajček dolgoušček. Na nastop sta jih pripravili učiteljici Ksenja in Polona. Na šoli so gostovali tudi učenci plesne skupine Luna iz Azilnega doma in devetošolka Valerija s šestimi učenkami. Najbolj pa je učence navdušila skupina V.I.P dance s svojimi akrobatskimi vragolijami. V šoli veje duh ustvarjalnosti. Patricija je kar sama sestavila monoigro naslovom »Be you«. Zelo nas je nasmejala. Ostani to kar si ti, to je najlepše sporočilo za leto, ki prihaja. Tudi Tolkalci so ustvarjali z glasbili, ki so nam vsak dan krasijo razrede. Šli smo s pesmijo MIR do neba. Upali smo, da bomo priklicali sneg. Pa je na oder močno sijalo sonce. Z lončki smo posnemali Božičkove kraguljčke. Četrtošolci so se predstavili s popevkami z Livade. Božidar je navdušil publiko. Gospod ravnatelj nas je z lepimi besedami in željami pospremil v razrede, kjer smo se še malo posvetili obveznostim, nato pa smo z največjim veseljem skočili v novoletne počitnice. ( Foto in besedilo: Marjeta Bilban)