Pot knjige, od avtorja do bralca je projekt Javne agencije za knjigo Republike Slovenije, ki nam približa proces nastanka knjige. V kratki zgodbi, zapisani v stripu, spoznamo simpatičnega knjižnega molja. Zgodba Pot knjige je letos dobila nadaljevanje – knjižico Skrivnost izginulih črk. V novem stripu ilustrator David Krančan in pisatelj Žiga X Gombač poudarita pomen branja.

Razstava Pot knjige potuje po šolah in knjižnicah. Med 6. in 17. decembrom se je ustavila na Osnovni šoli Livada Ljubljana. Učenci so si z zanimanjem ogledovali plakate, pot knjige pa sta jim približala tudi avtorja. Ilustrator David Krančan se je družil z drugošolci. Pokazal jim je, kako nastajajo risbe – od skice do končnega izdelka. Pisatelj Žiga X Gombač je imel nastop za učence tretjega in četrtega razreda. Predstavil jim je svoje knjige. Učenci so prejeli  stripa Pot knjige in Skrivnost izginulih črk. Knjižnice jih bodo še dolgo spominjale na srečanje z avtorjema.

besedilo Barbara Hanuš

Fotografije Jana Medvešček