V petek, 20.12.2019, smo se učenci tretjega in  četrtega razreda odpravili skozi praznično Ljubljano do gimnazije Poljane. Tam nas je sprejela profesorica slovenščine Alenka Arbiter.  V prijetni dvorani smo si ogledali gledališko predstavo Zavistni sestri.  Pravljica govori o treh sestrah, ki so bile ugrabljene s strani svojih dveh tet. Moč in pogum sta jih pripeljali od krušnih staršev do tistih pravih. Zgodba je aktualna še danes, čeprav se je odvijala v času kraljev, kraljic in kraljičen. Dijaki gimnazije Poljane so nas »pocrkljali« z bomboni. Nato smo se po predstavi odpravili proti šoli. Spremljalo nas je sonce. Četrtošolci so si ogledali še staro Ljubljano. Tretješolci pa smo se odpravili domov. (Foto in besedilo: Marjeta Bilban)