V petek, 6. decembra 2019, smo dobili prijeten obisk, ki so ga nekateri otroci napovedovali že ves teden. Le od kod jim ta informacija, da na šolo pride Miklavž? Prišel je okoli devete ure zjutraj. V spremstvu g. ravnatelja Gorana Popovića je obiskal učence razredne stopnje od prvega do petega razreda. S seboj je imel zlato knjigo. Letos ni veliko vpisov v njej. Miklavž nas je opozoril, da moramo biti bolj pridni, da se je potrebno malo bolj učiti in veliko več brati. V knjižnici je našel učence 1. b razreda, ki so z gospo Lucijo Magajna potovali v svet pravljic. Vsi učenci so dobili bombone. V 3. b so učenci pridno sledili pouku, ko pa so zagledali parklja na vratih so zbežali k učiteljici. Zavreščali so od strahu. Šele nato jih je pozdravil Miklavž. Gospod ravnatelj je predstavil pomen parkljev in prvega dobrega moža v slovenskem prostoru iz kulturno zgodovinskega vidika. Meglice so se nad šolo razblinile in po obisku dobrega moža je posijalo veselo decembrsko sonce. (Besedilo: Marjeta Bilban, foto: Goran Popović, Mateja D. Herman, Marjeta Bilban)