Festival za tretje življenjsko obdobje je dosegel polnoletnost in ohranil svoje mesto največjega dogodka za starejše v Evropi.

Nastopili so tudi učenci OŠ Livada. S tolkalci in 4. b smo predstavili ljudske pesmi, plese in otroške igre pod naslovom »Bežimo tecimo«. Prvega oktobra smo se zbrali zjutraj v šoli, malo povadili in šli proti Cankarjevem domu. V nas je bilo nekaj napetosti in treme. Pod vodstvom učiteljice Natalije in Marjete pa je le-ta kmalu tudi trema izginila. Po nastopu smo dobili pijačo in prigrizek. Ogledali smo si nastop starejših iz društva upokojencev Vodice. Nastopili so z ljudsko pesmijo in plesi. Nato smo si ogledali še nekaj stojnic na poti ven iz Cankarjevega doma. Čas nas je žal pregnal in oditi smo morali v šolo.

pospremili so nas jesenski sončni žarki.  (Foto in besedilo: Marjeta Bilban)