V 4. b so pri likovni umetnosti učenci slikali na temo »Petarda je nevarna«. Pod vodstvom učiteljice Natalije Veselič Martinjak so spregovorili, kako je lahko nevarna uporaba pirotehničnih sredstev. Sodelovali so na likovnem natečaju, kjer je bila Sanela Hamzić nagrajena. Nagrado pa so z njo delili tudi ostali sošolci in sošolke.

V torek, 19. 3. 2019 nas je pred šolo pričakal policist. Spremil nas je do mesta prireditve in nazaj v šolo. V kinu Dvor so nas lepo sprejeli. Nagovorili so nas podžupan mesta Ljubljane, direktor Policijske uprave in igralec Roman Končar, ki je povezoval prireditev. Po prireditvi smo si ogledali smo si film Super fuzbalistični. Film govori o šolskem nogometnem klubu Soto Alto in dečku, ki je vedno zgrešil enajstmetrovko. Povezali so se v ekipo in obdržali  nogomet na šoli. Super fuzbalistična ekipa je uspešno rešila primer nešportnega vedenja odraslih. Fantom iz 4. b je bil všeč konec. Zakaj, ker je glavni junak poljubil punco, za katero je misli, da je nikoli ne bo mogel. (Foto in besedilo: Marjeta Bilban)