V četrtek, 22. 9. 2017, se je 7 učencev 6. razreda, ki so v preteklem šolskem letu opravili kolesarski izpit, s kolesi odpravilo na Kolesarski krog po Ljubljani. Kolesarski krog je organiziral Svet za preventivo in vzgojo v cestnem prometu MOL in je potekal v okviru Tedna mobilnosti.  Ob 11. uri so se učenci v spremstvu učiteljic Marijane Prek in Klavdije Selčan odpeljali proti centru mesta. Obiskali smo 9 info točk, na katerih smo se naučili in izvedeli veliko novega o varnosti v cestnem prometu. Na koncu pa smo se zapeljali še na Kongresni trg, kjer smo se preizkusili na OVIRANtlonu – triatlonu z ovirami. Zapeljali smo se z invalidskimi vozički in poskusili premostiti prepreke, ki jih vsakodnevno srečujejo ljudje, ki so na invalidskih vozičkih. Pogovarjali smo se z gluho gospo, ki nam je naučila nekaj besed znakovnega jezika. Na koncu smo preizkusili še različna očala, ki so prikazala različne slepote. Dve učenki sta preizkusili hojo z belo palico, ki jo pri hoji uporabljajo slepi in slabovidni ljudje. Ob 13.30 uri smo se polni vtisov in pozitivnih izkušenj odpeljali proti šoli.

Besedilo in fotografije: Klavdija Selčan