V ponedeljek, 15. maja 2017, nas je obiskal pisatelj Slavko Pregl in predstavnica založbe MIŠ, gospa Ema Karo. Učenci otroškega pevskega zbora so zapeli pesmico o Dežela branja. Učenke dramskega krožka so predstavile igro Pomladna tiščanja, avtorja Slavka Pregla. Nato se je Patricija Novak Gortan preskusila v vlogi novinarke. Pisatelju je postavila mnogo zanimivih vprašanj. Sledi nekaj odgovorov…

Pisatelj je povedal, da ni maral športa. Imel pa je zelo rad šolo. Bil je odličen učenec. Hodil je na OŠ Franca Rozmana Staneta.

Pisal je že v šolskih klopeh. Nadaljeval je s pisanjem v študentskih letih. Do danes je napisal petdeset knjig za mladino. Prejel je veliko nagrad za svoje delo. Danes ga razveseljujejo vnuki. Povedal je, da je za otroke pomembno biti zelo pameten. Tako pameten, da nam je predstavil »smejalnik«- stroj, ki vsakega spravi v smeh in »cvililno zavoro«. Učenkam, ki so devet let pridno brale, je podelil priznanja in podaril knjigo Geniji brez hlač.

Zahvalili smo se mu za sodelovanje in prijeten dan. Nasmejali smo se in naučili smo se veliko novega.

Foto in besedilo: Marjeta Bilban