Prireditev so začeli naši devetošolci. Zapeli so Prešernovo Zdravljico. Na prireditvi pa se nismo zbrali samo iz tega razloga. Veseli december se je prevesil v drugo polovico in vsi smo čakali počitnice. Tretješolci so se predstavili s svojo zimsko plesno točko. Da so bili prazniki res popolni, smo si želeli snežinke. Priklicale naj bi jih učenke šestega razreda.  V četrtem razredu smo se učili, kaj je himna. Izdala nas je trema. Nastop ni bil tak, kot bi moral biti. Od prvega šolskega dneva so minili že štirje meseci, veliko stvari se je v tem času zgodilo, pridobili smo že kar nekaj ocen, tudi nekaj opominov, udeležili smo se taborov, dni dejavnosti, tudi kakšne ocene bo že treba popraviti … o tem je globoko razmišljal g. ravnatelj Goran Popović. December velja za veseli mesec, mesec, ko si več časa vzamemo za vse svoje bližnje, ko se tudi bolj poveselimo. Morda v dobri družbi zapojemo,  zaplešemo. Tako kot učenke pod vodstvom učitelja Aleša.  Na koncu smo zapeli s pevskim zborom. Prireditev smo zaokrožili z besedami:  “Ne bojte se življenja! Naj pljuska v vas z vso silo in v vse žile, naj vas nese ali zanese, le ne pustite, da vas spodnese. Zaželeli smo si le še: lepo praznovanje božično-novoletnih praznikov, srečno, zdravo in zadovoljno leto 2019. Nato pa smo se odpravili na k pouku. (Foto Marjeta Bilban, besedilo povzeto po M. Rogelj, Marjeta Bilban)