Zjutraj smo se pred šolo zbrali, se v objem gozdov in medvedov odpeljali.  Sonce nas je toplo objelo, odpravili smo se na sprehod in delo. Vmes počitek in kosilo, pa se je zgodilo. Lok nam je mala »malca«, poglejte Bekirja, profesionalca. Po gozdni poti, doživetjem smo šli naproti. Gledali smo v nebo, kako je sonce svetilo in časopis zanetilo. Risali smo sence in teleskop spoznali.  Le kje je medved mali? Odgovore po večerji na nočnem sprehodu smo dobili. Amelu rokavico smo vrnili. Smrketa brez pa se ne more zadržati. S pravljico pred spanjem nas mora nasmejati. Zdaj vse tiho je in miruje. Smrketa jutri zanimiv dan narekuje.

Vam dragi naši starši, sošolci in vsi na Livadi, ki z nami bi bili radi: Želimo lep prijeten dan, z veseljem in cvetjem veselja posejan.

Učiteljice Marija, Nataša, Marjeta, učenci 2. in 3. razreda