Na naši šoli je v torek, 17. 12. 2020, odvijal poseben dogodek. Praznovali smo 150-letno obletnico nastanka Periodnega sistem kemijskih elementov. Učenci so se igrali, tekmovali in na drugačen način spoznali Periodni sistem. O tem smo pisali že na spletni strani šole. Na kratko pa je bilo takole:  učenci so tekmovali v mešanih skupinah 8. in 9. razredov. Zmagovalni skupini smo imeli kar dve. Nagrada z učence zmagovalci dobili obisk Hiše iluzij.

Po predhodnem dogovoru z učenci smo v četrtek, 9. 1. 2020, z nagrajenimi učenci obiskali Hišo iluzij. Spremljali sta jih učiteljici kemije in angleščine.  Imeli smo prijaznega vodiča, ki nam je na enostaven in zanimiv način razlagal optične prevare. V Hiši iluzij imajo veliko eksponatov in ogledal. Stopili smo v vse sobe, v vseh nadstropjih. Slikali smo se. Tudi vodič nas je z veliko potrpežljivostjo slikal. Zelo smo uživali! Nekatere trenutke s fotografijami  smo podelili tudi z vami spoštovani bralci našega časopisa. (Foto in besedilo Christine Mazmanyan)