V sredo, 12. 9. 2018 smo imeli čistilno akcijo v bližnji okolici šole. Sodelovali so učenci in učitelji. Našlo se je veliko zanimivih stvari: registrska tablica, CD zgoščenke, ogorki od cigaret, injekcijska igla in odpadki, ki jih mečemo, ko pojemo različne prigrizke.

Bili smo veseli, da je bilo manj odpadkov na velikem igrišču in na igrišču z igrali kot lansko leto. Torej smo postali skrbnejši. Se vidi, da smo osveščeni. Gospod ravnatelj si je ogledoval naše delo. Povabil je na igrišče tudi hišnika. Ugotovila sta, da bo potrebno nekaj vzdrževalnih del in popravil.

Naše igrišče je bilo posejano s smetmi, vendar ne tako kot pred lansko čistilno akcijo. Učiteljice smo presenetili s svojo vnemo in zagnanostjo do zbiranja odpadkov. Vse vreče polne smeti smo zložili pred šolo v opomin nam vsem, da jih bo do naslednje čistilne akcije še manj. (Foto in besedilo Marjeta Bilban)