V času od oktobra 2017 do maja 2018 smo sodelovali v projektu »Digitial experience« z osnovno šolo Sveti Sava iz Vladićinega Hana, ki se nahaja v Srbiji. V projekt smo bili vključeni kot partnerska šola. Namen projekta je bil, da se učitelji seznanijo z uporabo digitalne tehnologije pri pouku in delovanju šole nasploh. Sodelovali so pri naših učnih urah in se seznanili z delovanjem šole in šolskega sistema v Sloveniji. V mesecu aprilu smo tudi mi odšli v Vladćin Han.  Seznanili smi se s šolskim sistemom v Srbiji. Prisostvovali smo pri njihovih urah pouka. Ob koncu projekta, v mesecu maju,  so gostje pripravili učne ure z uporabo digitalne tehnologije in jih izvedli z našimi učenci. Sodelovanje je bilo zelo koristno, tako oni kot tudi mi, smo se veliko naučili drug od drugega. Ker nismo želeli, da se naše sodelovanje prekine, smo podpisali dogovor o nadaljnjem sodelovanju. Le tega smo podpisali na ljubljanskem Magistratu v prisotnosti ljubljanskega župana gospoda Zorana Jankovića. (FOTO in BESEDILO: Alenka Jankovec Marolt)