Na pot vesele se mlade dame podale, ker tolči na kahone so znale…

Pod vodstvom učiteljice Natalije smo starejše tolkalke predstavljale našo šolo. Člane častne trojke so bile: Romi, Ilvana in Maša. V četrtek, 13. 12. 2018 smo se s kombijem odpeljali v Semič. Povabila nas je naša bivša učiteljica mag. Andreja Miketič. Na osnovni šoli Belokranjskega odreda je sedaj ravnateljica. V Semiču so nas prijazno sprejele snežinke in učiteljica Andreja. Imeli smo generalko. Po generalki smo se v garderobi skušale otresti treme. Prireditev se je začela. Nastopilo je štirinajst nadobudnih učencev. Pelo se je, igralo in plesalo.

Dvorana pa je spremljala nastopajoče s ploskanjem v ritmu. Kot petnajsta se je predstavila Tolkalna skupina OŠ Livada Ljubljana. Napovedala nas je ga. ravnateljica Andreja. Treme na odru ni bilo opaziti. Gledalci so nam po na nastopu bučno zaploskali. Saj smo bile res dobre. Pohvale smo požele od naši učiteljic in učiteljev iz OŠ Belokranjskega odreda. Za nami je sledilo presenečenje za gospo Andrejo in gledalce v dvorani. Tudi na tej šoli, kot seveda na naši, so učitelji nastopili z dvema točkama. Zapeli so pesem Ne bodi kot drugi in Bela snežinka. Po končani prireditvi smo dobili tudi darilce, veliko čokolado in obesek za ključe. Nato pa smo se pozabavale z našo učiteljico Andrejo še ob dobri hrani in pijači. Bilo je prijetno predpraznično vzdušje. Na poti v Ljubljano smo se z učiteljico Natalijo in Marjeto igrali igrice: Kaj imaš na glavi, Trenutek resnice in še nekaj smešnih igric. Med vožnjo nas je spremljal sneg in pesem. Vse dobro hitro mine, zato z vami delimo spomine. Hvala učiteljici Nataliji in ge. ravnateljici Andreji Miketič za lepo decembrsko popoldne v osrčju Bele krajine. (Foto in besedilo: Marjeta Bilban).