Devetega februarja, dan po slovenskem kulturnem prazniku smo na OŠ Livada povabili bodoče prvošolce in učence prve triade. Prišli so tudi učenci višjih razredov. Ustvarjali smo različne izdelke in se igrali igre naših staršev in starih staršev. Obujali smo šege in navade ob Gregorjevem in pustu. Učili smo se pisati akrostihe- okrašene črke na začetku besedila, pesmi, kot je to pošel France Prešeren v Sonetnem vencu. Seveda ni manjkalo sladkih dobrot. Našli smo jih v jedilnici, kjer se je vse skupaj začelo. Pripravile so jih učiteljice. Pa da ne pozabimo, veselo smo zaplesali.
Učenci otroškega pevskega zbora so nas pozdravili z otroškimi pesmicami. Dobrodošlico je učencem in staršem izrekel tudi gospod ravnatelj Goran Popović.

Foto in besedilo: Marjeta Bilban